PREFABRYKATY

Prefabrykaty są półproduktem, elementem budowlanym służącym do montażu na placu budowy. Zaletą ich używania jest szybki montaż oraz precyzja wykonania.  

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wyrobów prefabrykowanych. Proponujemy prefabrykaty zarówno do jedno-, jak i wielorodzinnego budownictwa. Regularnie poszerzamy naszą ofertę, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie posiadamy elementy betonowe przeznaczone do stanu surowego.  Poniżej przedstawiamy naszą ofertę.

Bloczek fundamentowy M6

Bloczek betonowy 36 × 24 × 12 cm

Bloczek fundamentowy to alternatywna dla wylewanych fundamentów. W naszej działalności produkcja bloczków zajmuje istotne miejsce. Są one chętnie kupowane przez Naszych kontrahentów. Produkujemy bloczki  o klasie wytrzymałości 15, 20, 25 Mpa. 

Najważniejsze informacje:

Waga: 21 kg

Zużycie na 1m² muru: 21 szt

Ilość na palecie: 60 szt

Waga 1 palety: 1380 kg

Bloczek betonowy z uchwytem 36 × 24 × 12 cm

 Produkujemy bloczek betonowy z uchwytem  o klasie wytrzymałości 15 Mpa. Bloczek posiada wyprofilowany uchwyt, co daje możliwość montażu prefabrykatu metodą na pióro-wpust. Dzięki takiemu rozwiązaniu ułożenie konstrukcji jest szybsze 

Najważniejsze informacje:

Waga: 19 kg

Zużycie na 1m² muru: 21 szt

Ilość na palecie: 60 szt

Waga 1 palety: 1140 kg

Uniwersalny system kominowy

Solidność, prostota, trwałość

Uniwersalny system kominowy BETONEX  dedykowany jest wszystkim rodzajom opału, zarówno stałym jak i ciekłym. Produkujemy keramzytowe pustaki wentylacyjne i kominowe na nowoczesnej linii produkcyjnej. Jako producent dajemy 30 lat gwarancji na cały system kominowy.

Oferowany system przebadany został przez instytu badań ogniowych na Słowacji. Potwierdzona została odporność i wytrzymałość na działanie kondensatu i pożar sadzy, a rury wewnętrzne mają zwiększoną wytrzymałość na korozję. 

Pustaki kominowe

Pustak kominowy umożliwia prawidłową budowę systemu kominowego. Ten lekki keramzytowy prefabrykat nie obciąża konstrukcji, co więcej zabezpiecza przed działaniem czynników atmosferycznych.  W ofercie posiadamy:

Pustak kominowy:

Wymiary: 36 × 36 × 24 cm

∅ kanału dymnego: 28 cm

Zużycie: 4szt/mb

Ciężar: 16kg

Ilość na palecie: 36 szt

Pustak kominowy z 1-otworową wentylacją:

Wymiary: 50 × 36 × 24 cm

∅ kanału dymnego: 28 cm

Wymiar kanału wentylacyjnego: 26 × 10 cm

Zużycie: 4szt/mb

Ciężar: 23kg

Ilość na palecie: 24 szt

Pustak kominowy z 2-otworową wentylacją:

Wymiary: 56 × 36 × 24 cm

∅ kanału dymnego: 28 cm

Wymiar 1 kanału wentylacyjnego: 12 × 16 cm

Zużycie: 4szt/mb

Ciężar: 26kg

Ilość na palecie: 24 szt

Pustaki wentylacyjne

Pustaki wentylacyjne  przeznaczone są do budowy systemów wentylacyji grawitacyjnej. Dzięki odpowiednim wymiarom, system jest ściśle kompatybilny, co pozwala budować kaskadowo. Pustaki chrakteryzują się dużą wytrzymałością i niską wagą, co pozwala stosować je w budynkach wielokondygnacyjnych.

Pustak wentylacyjny jednokanałowy:

Wymiary: 24 × 24 × 24 cm

Wymiar kanału: 12 × 18 cm

Zużycie: 4 szt/mb

Ciężar: 10kg

 

Pustak wentylacyjny dwukanałowy:

Wymiary: 36 × 24 × 24 cm

Wymiary: 36 × 24 × 20 cm

Wymiar kanału: 12 × 16 cm

Zużycie: 4 szt/mb

Ciężar: 12kg

 

Pustak wentylacyjny trzykanałowy:

Wymiary: 52 × 24 × 24 cm

Wymiar kanału: 12 × 16 cm

Zużycie: 4 szt/mb

Ciężar: 14kg

Elementy ceramiczne

W sprzedaży posiadamy ceramiczne elementy, niezbędne do zbudowania trójwarstwowego systemu. Dostosowane one są do kotłów tradycyjnych i nowoczesnych oraz każdego rodzaju paliwa. Materiał odporny jest na działanie wilgoci, kwasów, wysokich temperatur i pożar sadzy.

W reguralnej sprzedaży dostępne są:

– Rura ceramiczna,

– Rura z otworem rewizyjnym (wyczystka),

– Podłączenie do pieca lub kominka,

– Odskraplacz.

Dodatki

Aby budowany system kominowy był odpowiednio skompletowany, zachęcamy do uzupełniania zamówienia o poniższe elementy:

– Płyta czołowa,

– Kratka przewietrzająca,

– Drzwiczki rewizji komina,

– Zakończenie komina,

– Betonowa czapa komina,

– Pierścień szalunkowy.

Łącznik ogrodzeniowy

Poszerzyliśmy swoją ofertę o betonowe elementy ogrodzeniowe. Produkujemy łącznik ogrodzeniowy przelotowy o wysokości 25 i 30 cm. Przeznaczony jest do budowy systemu ogrodzeniowego. Element umożliwia wykonanie solidnego połączenia dwóch podmurówek i słupków. Zachęcamy do zazponania się z naszą ofertą hurtowni materiałów budowlanych. 

Bloki oporowe

Bloki oporowe to wiele zalet w jednym produkcie. Umożliwiają szybkie stawianie ścian oporowych, czy budynków bez konieczności użycia spoiwa. Konstrukcja wznoszona jest bez trwałego połączenia z podłożem, co stanowi dodatkowy atut, zwłaszcza przy obiektach tymczasowych. Masywne elementy same w sobie są wystarczającym obciążeniem i stabilizacją konstrukcji.

Naszą ofertę dedykujemy:

 Rolnikom.  Współpraca z przedsiębiorcami sektora rolniczego zaowocowała stworzeniem produktów, jakim są bloki oporowe.

Firmom zagospodarowującym teren. Dzięki atrakcyjnej, ozdobnej strukturze, bloki wpasowują się w otoczenie miast i osiedli.

Właścicielom nieruchomości, którzy walczą z problemem osuwającej się ziemi.

Wymiary:

180 × 60 × 60 cm

120 × 60 × 60 cm

60 × 60 × 60 cm

Narożny 120 × 60 × 60 cm

Trojkątne zakończenie ściany: 60 × 60 × 60 cm

Na zamówienie oferujemy bloki o wymiarach:

198 × 80 × 60 cm

95 × 80 × 60 cm

 

Zbiorniki betonowe TanX

Zbiorniki TanX mogą być stosowane jako szamba, zbiorniki na ścieki, kompost czy przydomową oczyszczalnie. Atrakcyjna cena i proste, niezawodne działanie sprawiają, że zbiorniki zyskują coraz większą popularność.

Jednokomorowe zbiorniki mają pojemność od 3 do 6  m³. Pokrywy zbiorników występują w dwóch wersjach: standardowej – przeznaczonej do ciągu pieszego oraz wzmocnionej- dla aut osobowych i ciężarowych.

W ofercie posiadamy zbiorniki o pojemności:

Pojemność zbiornika Wysokość (m) Szerokość (m) Długość (m)
Płyta zbiornika 0,15 2,02 2,72
4 m³ 1,50 1,72 1,59
Płyta zbiornika 0,15 1,89 2,02
3,5 m³ 1,44 1,72 1,42
Płyta zbiornika 0,15 1,72 2,02

Wał ugniatający WalX

to autorski pomysł z wykorzystaniem opon samochodowych.*

Ze względu na aktywną politykę środowiskową, firma Betonex wykorzystuje zużyte opony samochodowe, które umożliwiają transport wału po drogach publicznych. Wałowanie podłoża powoduje większe podsiąkanie wody. Wpływa to na przyspieszenie tworzenia się pożytecznej mikroflory glebowej i rozkładu materii organicznej. Wał ugniatający wykorzystuje się również do wyrównywania powierzchni roli przed sadzeniem, do pogniecenie zielonych nawozów przed oraniem oraz do likwidowania wiosną szczelin w glebie, kretowisk lub nierówności.

*Wał możemy wykonać na indywidulane zamówienie, uwzględniając preferencje klienta. Istnieje możliwość zamówienia wału ugniatającego w wersji z solidną konstrukcją lub bez niej.

Translate »