DLA ROLNICTWA

Nasze produkty w agrobiznesie

Dzięki wieloletniej współpracy z klientami z sektora rolniczego, wprowadziliśmy do swojej oferty nowe wyroby betonowe, które znajdują swoje zastosowanie w rolnictwie. W ramach rozwoju firmy, proces produkcji bazuje na ekologicznych rozwiązaniach. Oferta prefabrykatów powiększyła się o bloki oporowe, wał ugniatający i zbiorniki betonowe. 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Czym jest wał ugniatający WalX?

To autorski pomysł z wykorzystaniem opon samochodowych

Ze względu na aktywną politykę środowiskową, firma Betonex wykorzystuje używane opony samochodowe, które umożliwiają transport wału po drogach publicznych. Dodatkowo, do produkcji wału użyty jest solidnej klasy beton, który zapewnia trwałość i odpowiednią wagę produktu.

 

Dlaczego warto używać wał ugniatający?

Wałowanie podłoża powoduje większe podsiąkanie wody. Wpływa to na przyspieszenie tworzenia się pożytecznej mikroflory glebowej i rozkładu materii organicznej. Wałowanie wykonuje się na gruntach ornych, użytkach zielonych oraz na glebach torfowych.

Szerokie zastosowanie

Wał ugniatający wykorzystuje się do wyrównywania powierzchni roli przed sadzeniem, do pogniecenie zielonych nawozów przed oraniem oraz do likwidowania wiosną szczelin w glebie, kretowisk lub nierówności. Nasz produkt stosuje się do dociśnięcia skib po orce łąk lub pastwisk oraz do wałowania łąk, głównie w celu wyrównywania uszkodzonej powierzchni. Dzięki swojej wadze można stosować wał do ugniatania kiszonki.

Indywidualne dopasowanie

Wał ugniatający możemy wykonać na indywidualne zamówienie, uwzględniając preferencje klienta. Istnieje możliwość zamówienia wału w wersji z solidną konstrukcją lub bez niej. Wymiary oraz wagę mechanizmu dostosujemy do wytycznych zamawiającego.

Parametry pokazowego modelu:

Waga: 4 t
Średnica: 1m
Długość: 3m
Łożyska: tak
Zbrojenie: tak
Opcjonalnie*: Stalowa konstrukcja

*Wykonujemy również wały bez stalowej konstrukcji.

Translate »